Incidental: What’s in a Word?

en flag
fr-CA flag
zh flag
fr flag
de flag
it flag
id flag
ja flag
ko flag
pl flag
ru flag
es flag
th flag

Podsumowanie

Słowo „przypadkowe” jest wspólne dla branży budowlanej i może być obciążające, jeśli nie jesteś ostrożny. Dowiedz się, do czego się zobowiązujesz, gdy wprowadzisz tę cenę jednostkową w propozycji oferty, gdy wymaga ona „uwzględniania wszystkich kosztów dodatkowych”.

Co to za słowo, przypadkowe?

Przypadkowy, uwzględniony lub będzie zawierać, wszystkie informują Wykonawcę, że niezależnie od opisu w pozycji ofertowej, należy uwzględnić koszty „tych innych rzeczy wymienionych tutaj...” w swojej cenie. Przykładem jest pozycja oferowana dla kanalizacji 8”. Przedmiotem oferty może być odczyt 8” PVC kanalizacji, SDR 35. Jednak przypadkiem może być cięcie asfaltowe, kontrola ruchu, wykopy, zwarcie, ściółka, rurociągi, zasypka stref rurociągów, zasypka wykopu, testowanie, tor podstawowy, nowy asfalt i rozwarstwienie. Przygotuj kontrakt!

Gdzie znajdę to słowo, przypadkowe?

Zwykle nie ukrywa się zbyt źle. Powinieneś być w stanie znaleźć go w specyfikacji projektu w sekcji płatności lub w standardowej specyfikacji dla, w tym przypadku powyżej, instalacji kanalizacyjnej. Musisz zanurzyć się w sekcji płatności, ponieważ w tym miejscu przyjdą właściciele i ich prawnicy, aby bronić się przed roszczeniem o więcej pieniędzy. A jeśli język „... wszystkie koszty związane z funkcjonalnością tej linii zostaną uwzględnione...” lub „... cena jednostkowa będzie obejmować...” lub „... wszystkie koszty dodatkowe zostaną uwzględnione...” jest obecny, lepiej mieć tam wszystko.

To nie jest straszne; jest szansa

Większość czytelników myśli: „Tak, za każdym razem mam przechlapane przez ten język. Inżynierowie są kiepscy.” Nie powinieneś tak myśleć. Pierwszą rzeczą jest jednak, musisz upewnić się, że uwzględniłeś wszystko w swoim szacunku w dniu licytacji. Nikt ci tam nie pomoże. Jednakże, jeśli nastąpiła zmiana w pracy, tylko ty, wykonawca wie, gdzie pieniądze znajdują się w pozycji przetargowej. Dodatkowa praca lub redukcja pracy może być wykorzystana na Twoją korzyść, aby zwiększyć poziom swojego projektu.

Moja historia

W moim biurze są dwa słowniki, jeden dla warunków prawnych i jeden dla warunków budowlanych. Ani słowa „przypadkowe”. Google mówi: „towarzyszące, ale nie jest główną częścią czegoś”. W tej sprawie to nie jest w porządku.

Moja wersja G oceniana tej definicji jest zawierać ten koszt lub nie ma innego sposobu, aby być opłaconym. Wersja R jest podobna do: „jeśli nie uwzględnisz tego kosztu tutaj, jesteś #%*! ed”.

To, co robi właściciel, jest całkowicie sprawiedliwe. I rozsądne. Właściciel ustanowił zasady, po prostu graj według nich. Możesz zostać użyty do dziesięciu pozycji licytacji obejmujących płatność instalacji linii kanalizacyjnej omówionej powyżej. Wynika z tego, że wiesz, jak wycenić te składniki pracy, teraz po prostu wziąć te składniki szacunku, który kiedyś był dziesięć pozycji oferty i umieścić ceny tych działań w górę pod jedynym pozycji oferty.

PREMIA

Oprócz korzyści przedstawionych powyżej w dodatku lub dedukcyjnej zmiany, nie zapominaj, że możesz skorzystać z sytuacji, jeśli Twój klient wymaga, aby utworzyć breakout na tych przypadkowych przedmiotów. Jeśli pozycja ofertowa stwierdza, że obejmuje to wszystkie zdarzenia w cenie jednostkowej w dniu licytacji, a następnie kierownik budowy chce, aby przełamać koszty dodatkowe tego przedmiotu oferty na pozycje podofertowe, zrób to w sposób, który może poprawić przepływ środków pieniężnych i/lub przynieść korzyści, jeśli dany element pracy zostanie przekroczone lub wjechanie pod spodem

Pieniądze mogą nie rosnąć na drzewach, ale czy mogą wyrosnąć z wykopu kanalizacyjnego?

Pracuj bezpiecznie!