Your Equipment Rates: Where to Start

en flag
fr-CA flag
zh flag
fr flag
de flag
it flag
id flag
ja flag
ko flag
pl flag
ru flag
es flag
th flag

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy w scenariuszu konfiguracji szacunkowej lub negocjacji zlecenia zmiany, jeśli nie znasz stawek sprzętu, zacznij od kosztu bazowego.

Znasz stawki za sprzęt?

Masz dziesięć, sto, a nawet tysiąc lub więcej kawałków taboru. Czy wiesz, ile kosztują cię rocznie lub co godzinę? Najlepszym sposobem określenia rzeczywistego kosztu jest dobra księgowość kosztów. Każdy element wyposażenia jest ponumerowany, a koszt pracy, części, paliwa, smarów i tak dalej są skrupulatnie kodowane do urządzenia. To trudna droga.

Koszty wyposażenia są tak ważne w dniu składania ofert.

Stawki sprzętu są bardzo ważne w tym, że mogą stać się jedynym powodem wygrać pracę na dzień oferty. Jeśli jesteś właścicielem sprzętu, można podjąć cięcie w celu zmniejszenia „kosztów” składnika własności kosztu. Innymi słowy, jeśli masz ofertę z $1 milion kosztów posiadania w składniku sprzętu swojej oferty (i jesteś właścicielem tego sprzętu), jest to świetne miejsce na głupotę (tzn. obniżyć koszt od swojej oferty i uzyskać niskie w dniu licytacji). Ale przed tym dniem licytacji, jak ustalić godzinowy koszt windy do nurkowania, gradall, dźwigu, a nawet pickupa?

Szacowanie - źródła stawek sprzętu.

Jeśli konfigurujesz system szacowania po raz pierwszy, spójność stawek jest kluczowa. Dlaczego? Cóż, ponieważ kiedy pozbierasz się do kupy i zdajesz sobie sprawę, że ogólnie rzecz biorąc, stawki Blue Book, stawki Caltrans lub stawki USACE, które załadowałeś do twojego systemu były, powiedzmy, 15% wysokie, łatwo jest wziąć 15% cięcia w całej planszy na tych stawkach.

Negocjacja zlecenia zmiany - źródła stawek sprzętu.

Jeśli chodzi o czas, aby negocjacje zmiany zlecenia pracy, umowa prawdopodobnie zapewnia kierunek na ceny do wykorzystania. Często na arenie robót publicznych, jesteś skierowany do korzystania z FHWA (Federal Highway Administration Stawki). Najważniejsze dla stawek zleceń zmiany jest to, że prawdopodobnie będziesz musiał użyć trzeciej stawki produkowanej przez strony. Niektóre przykłady stawek można użyć do (a) skonfigurowania systemu szacowania lub (b) wykorzystania w negocjacjach zlecenia zmiany obejmują:

Blue Book Equipment Stawki (zawiera stawki godzinowe FHWA stawki za wynajem sprzętu — jest to kurs „Departament Transportu” w Kalifornii z listą Korpusu Inżynierów — numer dokumentu EP1110-1-8

Który z nich jest najlepszy?

EquipmentWatch.com jest wydatny, ale jest upoważniony przez wielu właścicieli (Blue Book Equipment Rate lub stawka FHWA). Posiada bardzo ładny wydruk, który można dołączyć do pakietu zlecenia zmiany. Ponadto, pozwala na grupowanie floty w oprogramowaniu, który jest miły. Caltrans jest bezpłatny i zawiera wiele stawek, które są na ogół zgodne z stawek Blue Book. Wreszcie, stawki Army Corps of Engineers są dobre, jednak wielu kontrahentów ich nie lubi, ponieważ są zbyt niskie.

Moja historia

Daj spokój, tylko ja i ty tutaj czytamy tę małą gazetę. Czy naprawdę wiesz, że koszty twojego sprzętu? Odpowiedź: „Nie, nie bardzo Scott. Mówię, że tak, ale nie robimy wystarczająco dużo, by naprawdę wiedzieć.” I jeśli zwierzyłeś się mi swoim małym sekretem, twoim sekretem jest to, że naprawdę nie znasz kosztów sprzętu, cóż, nie jesteś sam. Na razie.

Większość ludzi chwali się, że znają swoje koszty, ale nie wiedzą. Tak więc, w przypadku kontrahenta ustalającego koszty sprzętu po raz pierwszy, kiedy zaczynam je w szacowaniu, zawsze polecam Blue Book. Pozostałe dwie sugestie są również dobre: Caltrans i Army Corps of Engineers.

Byłoby lepiej, gdybyś pracował nad zebraniem niezbędnych danych z własnej floty, aby wybrać się do stawek sprzętu, ale bez prawdziwych kosztów, przynajmniej przejść do jednego z wstępnie konserwowanych obliczeń. Przynajmniej będziesz miał niezmienny punkt wyjścia.

Pracuj bezpiecznie!