K.I.S.S. – Keep It Simple Stupid

en flag
fr-CA flag
zh flag
fr flag
de flag
it flag
id flag
ja flag
ko flag
pl flag
ru flag
es flag
th flag

Podsumowanie

Jest moc w prostocie. Wykorzystuj moc, aby efektywniej komunikować się w domu i z klientami.

Co jest w zadaniu?

Każdego dnia wszyscy przychodzimy do pracy i musimy wykonać zadanie. Zwykle istnieją dwa główne elementy zadania:

szybkość, z jaką musi być wypełniona, iłatwość wykorzystania utworzonych informacji.

Dotyczy to listu, e-maila, rozmowy telefonicznej, cokolwiek.

Prędkość

Jeśli jesteś wykonawcą, prawdopodobnie trzeba zrobić coś wczoraj — każdego dnia. A czas to pieniądze, ponieważ twoja załoga jest tam pracuje na $10,000 dziennie, czyli $1,250/godzinę lub $21/minutę (spaliłeś $63 czytając ten artykuł).

Naprawdę powinieneś zadać sobie pytanie: „Jaka jest minimalna ilość pracy, jaką mogę zrobić, aby w zadowalający sposób wykonać zadanie?” To, czego nie zadajesz sobie na początku zadania, to „co mogę zrobić, poza to, co jest wymagane, aby wydłużyć czas trwania tego zadania do dłuższego niż ja, mój zespół ma lub mój klient ma w czasie lub budżecie?”

Łatwość użytkowania

Twoje ukończone arcydzieło zadania może wyglądać świetnie dla Ciebie, ale jeśli nikt inny nie może go zinterpretować, lub jest zbyt trudne w użyciu, lub dostarcza zbędnych informacji, przegapiłeś znak. Twój produkt został uznany za niezadowalający. Istnieje pewien stopień „wiesz więcej o tym, czego chce użytkownik, niż użytkownik myśli, że chce”; jednakże nie przesadzaj. W razie wątpliwości underto, a następnie uaktualnić/rozszerzyć produkt później.

Premia: Precyzja/Dokład

Wszyscy chcemy wykonać swoją pracę dobrze i dokładnie, ale czy musisz być dokładny w 95% w ciągu jednej godziny, czy 99,99% w ciągu 8 godzin? Jako wykonawca, to pewnie ten pierwszy. Jako projektant mostów, podróżujący publiczność prawdopodobnie wolałaby ten ostatni (ale tylko w 6 godzin!).

Moja historia

Zdarzyło mi się to całkiem sporo, gdzie otrzymałem więcej niż prosiłem w późniejszym terminie, niż prosiłem o to, lub spodziewałem się tego. Jako wykonawca życzę, aby wykonujący zadanie przeniósł się na pozostałe sto zadań na swoim talerzu, a jako konsultant trudno jest otrzymać zapłatę przez klienta za „nadwyżki” godziny.

Pracuj bezpiecznie!