Delay Letter: A Template & How to Write One

en flag
fr-CA flag
zh flag
fr flag
de flag
it flag
id flag
ja flag
ko flag
pl flag
ru flag
es flag
th flag

Szacowany czas czytania: 5 minut

Podsumowanie

Jako wykonawca powiadomienie o opóźnieniu jest krytyczne. Oto ważne składniki do listu opóźniającego.

Dlaczego potrzebuję jednego?

Powiedzmy, że jesteś w projekcie i tracisz czas — jesteś opóźniony. Jeśli to twoja wina, lepiej nadrobić zaległości. Jeśli to wina kogoś innego, zwłaszcza właściciela lub generalnego wykonawcy, lepiej daj im znać. Na piśmie. I, aby odpowiedzieć na pytanie „dlaczego potrzebuję jednego?” , odpowiedź jest taka, że Kontrakt mówi, że robisz, a Kontrakt jest wszystkim, co się liczy — nie obchodzi mnie to, co mówi ten miły „wypracujmy to przedstawiciel właściciela”. On lub ona będzie niedostępny do komentarza, kiedy nadejdzie czas na mediację.

Jak powiadomić mojego klienta?

Znowu, zrób to na piśmie. A lepszym niż e-mail jest list. List dostarcza „to jest duża i znacząca sprawa” -cios kontra leniwy e-mail cc 'd i bcc 'd do tuzina najbliższych przyjaciół, kolegów i niepowiązanych osób przechodniów projektu.

Skąd mam wiedzieć, co jest w tym liście?

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z Kontraktem. Więc zrób to po przeczytaniu tego artykułu. Musisz zapoznać się z Umową, ponieważ będzie ona przedstawiać to, co jest wymagane w zawiadomieniu. Jeśli nie możesz tego rozgryźć, skontaktuj się ze swoim adwokatem. On lub ona może ci pomóc.

Szablon

Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć wymaganych elementów listu z powiadomieniem, oto dobry początek — oto fragmenty Twojego listu:

Data wypowiedzenia — dzisiejszy dateRecipient wypowiedzenia — ta osoba prawdopodobnie nie znajduje się na miejscu pracy. Mimo że codziennie rozmawiasz z kierownikiem projektu, Kontrakt prawdopodobnie mówi, aby dostarczyć ten list do „Oficera odpowiedzialnego” lub „Zamawiającego” lub „Dyrektora Robót Publicznych” lub „Dyrektora ds. Budżetu i Usług Skarbowych”, et cetera.Ciało listu (niekoniecznie w tej kolejności — poczuj to w litera) Podaj zdanie wprowadzające lub paragraf informujący, co zamierzasz im powiedzieć Powiedz, że doświadczyłeś wpływu w czasie i/lub kosztach i używać deskryptorów (zdjęcia, rysunki i odniesienia specyfikacji) Powiedz im, gdzie w Umowie otrzymujesz ulgę w czasie lub kosztGive im wymagane informacje przez Umowę lub powiedzieć im, kiedy będą mieli iReserve swoje prawa do dostarczenia dodatkowych informacji w późniejszym TimeNotify je, że jesteś dostępny do spełnienia w ich wygodnościZamknięcie listUwzględnij po podpisaniu, kto jeszcze będzie uzyskanie kopii tego listu i jakie obudowy są częścią tego listu

Możesz dać mi próbkę?

Oto przykładowy list do twojego użytku.

9 kwietnia 20xx List nr. SJC/COC-023Mr. John Doe, P.E., Zamawiający OfficerCity of Columbia (CoC) 6578 Mały Patuxent ParkwayColumbia, MD 21044RE: nr projektu COL-2021-67R — Bubbling Brook Szkoła Podstawowa Powiadomienie o opóźnieniu wynikającym z odkrycia RockMr. Doe:Ten list jest dostarczany w celu powiadomienia zgodnie z warunkami ogólnymi 6.1, paragraf B.1, o wpływie na SJ Construction, LLC (SJC) zarówno w czasie, jak i kosztach w wyniku różnego stanu terenu odkrytego na powyższym projekcie referencyjnym.Tego ranka o około 8.45 rano, SJC wykopał winda w budynku R na linii siatki M-6 na rysunku C-58 i napotkała skałę na wysokości ok. 401.50 MSL. Z nudnego raportu zatytułowanego „6 stycznia 2021 r. Raport geotechniczny Bubbling Brook Elementary School, by GeoKings, LLC” wskazano na otworach B-11 i B-13, że gleba w tym miejscu ma być piaskiem pylastym. SJC napotkał masywny bazalt, który jest znacznie trudniejszy do wykopania. Zdjęcia tego warunku są załączone w wykazie A. Ta zmiana warunków na miejscu wpłynie na SJC zarówno w czasie, jak i kosztach. Ponieważ warunek ten ma tylko godziny, nie możemy zapewnić rzeczywistego wpływu czasu i kosztów w tym czasie. Zastrzegamy sobie prawo do oceny wpływu na SJC w późniejszym czasie, gdy pełne skutki tego zmienionego warunku.SJC jest dostępny w dowolnym momencie, aby omówić tę zmianę z City of Columbia - nie wahaj się skontaktować ze mną pod adresem (301) 555-1212 lub scott@sjc.com.Very naprawdę twój, Scott JenningsProject Managercc. Scott Jennings, Senior, prezes, SJC. John Poindexter, Poindexter i Poindexter Law Group.Encl. Wystawa A — Zdjęcia projektu.

Moja historia

Każda umowa jest tylko odrobiną inna, a różne jurysdykcje mają różne zasady. Lepiej znasz te zasady lub możesz utknąć w zrzekaniu się wszystkich swoich praw do roszczenia, ponieważ nie powiadomiłeś o tym na czas, do właściwej osoby lub z odpowiednimi informacjami. Składniki Twojego listu mogą być pewne, ale może być również argument za nieścisłym przestrzeganiem Umowy. Twoja niemożność przekroczenia każdego „t” i kropki każde „ja” może być śmiertelne.

Użyj mojego „szablonu” jako przewodnika, ale wiedz, że nie pasuje do każdej sytuacji.

Pracuj bezpiecznie!

[yop_poll id="2"]

Powiązane artykuły

Uwaga: Pisanie listu LetterLetters do właściciela trzeba powiedzieć, nie pytając Letters — Zachowaj je proste i dyskretneMake Claim Gotowość Standard, a nie wyjątkieThe Power of Habit